Logo gięcierur.eu - białe

Cięcie metalu plazmą CNC

Spis treści:

1. Mechaniczne i termiczne sposoby cięcia metalu

Metody cięcia metalu możemy przyporządkować do dwóch kategorii — mechanicznych i termicznych. Do przecinania metalu pierwszym — mechanicznym — sposobem wykorzystywane są wszelkiego rodzaju nożyce, piły, pilarki i szlifierki. Cięcie plazmą należy do termicznych metod przecinania materiału, a więc takich, w których jako „ostrze” wykorzystywane jest źródło ciepła.

2. Cięcie metalu plazmą

Plazma często uznawana jest za odrębny, czwarty stan skupienia. Jest to silnie zjonizowana i przewodząca prąd materia powstała przez ogrzewanie gazu do ekstremalnie wysokiej temperatury.

Przecinarka plazmowa jonizuje sprężone powietrze (lub inny gaz — np. azot) tworząc łuk plazmowy jarzący się między elektrodą a obrabianym materiałem. Silnie skupiona wiązka łuku plazmowego podgrzewa i topi napotkany na swojej drodze materiał, a gazy — wyrzucane z głowicy tnącej przecinarki pod dużym ciśnieniem — wydmuchują stopione resztki z kanału cięcia.

Metodą plazmową przetniemy wszelkie metale przewodzące prąd, np. stal, aluminium czy miedź.

3. Usługowe cięcie metalu plazmą CNC w giecierur.eu

Jedną z maszyn wykorzystywanych podczas realizacji zleceń dla naszych kontrahentów w zakresie cięcia metalu jest przecinarka plazmowa CNC sterowana numerycznie. Zastosowanie komputerowego sterowania w procesie przecinania bądź wycinania kształtów z metalu pozwala uzyskać bardzo wysoką jakość cięcia i powtarzalność produkcji — nieosiągalną w ręcznych metodach. Cięcie plazmą CNC jest szybkie, stosunkowo tanie i optymalne w większości sytuacji, w których nie jest konieczne użycie lasera. Wymiary obszaru roboczego naszej przecinarki: 3000 × 1500 mm, maksymalna grubość blachy — 20 mm. Wycinamy między innymi:
  • kryzy
  • detale
  • marki montażowe
  • części i elementy maszyn rolniczych

4. Katalog usług obróbki metalu firmy giecierur.eu

Poza cięciem metalu plazmą CNC, nasza firma oferuje również: Napisz do nas i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

Porozmawiajmy o Twoim nowym projekcie

Jesteśmy innowacyjnym zespołem z wieloletnim doświadczeniem. Obróbka plastyczna metalu to nasza pasja. Jeśli zastanawiasz się czy możemy Ci pomóc – skontaktuj się z nami. Wycenę usługi otrzymasz za darmo.
Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeśli chciałbyś nawiązać z nami współpracę lub masz pytania dotyczące oferty, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiemy niezwłocznie.

Siedziba firmy

Kolechowice Kolonia 3, 21-110 Ostrów Lubelski

Znajdź nas na mapie

Numer telefonu

+48 605 871 002

Adres e-mail:

mateusz@giecierur.eu

Formularz kontaktowy


© giecierur.eu 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: grafomaniak.pl
chevron-down