Logo gięcierur.eu - białe

Spawanie metalu metodami MIG / MAG / TIG

1. Metody spawania metalu

Gięcierur.eu oferuje swoim klientom usługi z zakresu spawania metalu najpopularniejszymi metodami.

Spawanie MIG (Metal Inert Gas) to spawanie topliwą elektrodą w osłonie gazów obojętnych, takich jak argon lub hel. Spawanie MAG (Metal Active Gas) to również metoda polegająca na spawaniu metalu elektrodą topliwą, jednak z zastosowaniem aktywnych gazów osłonowych, tj. dwutlenku węgla lub mieszaniny dwutlenku węgla z argonem. Metody MIG/MAG wykorzystywane są w ok. 65% przypadków spawania przemysłowego. Często są optymalnym rozwiązaniem w przypadkach spawania grubszych metali, ponieważ wykorzystuje się w nich materiał wypełniający (z topiącej się elektrody).

W metodzie spawania TIG wykorzystuje się nietopliwą wolframową elektrodę, a otoczkę osłonową tworzą gazy obojętne, takie jak hel lub argon albo ich mieszanki. Spawanie metalu TIG jest zwykle lepszym rozwiązaniem w przypadku spawania małych kawałków metalu, ponieważ łączy bezpośrednio dwa elementy, bez stosowania dodatkowego wypełnienia. Będzie to metoda, którą wybierzemy również wtedy, kiedy zależy nam na uzyskaniu estetycznej spoiny.

Porównanie metod spawania MIG/MAG vs TIG

2. Usługowe spawanie metalu w giecierur.eu

Świadczymy usługę spawania m.in.:

  • stali czarnej
  • stali nierdzewnej
  • aluminium

Usługa spawania metalu MIG/MAG/TIG w giecierur.eu może być zupełnie odrębnym zleceniem lub częścią składową większego zamówienia, w skład którego wejdą inne oferowane przez nas usługi, takie jak:

Porozmawiajmy o Twoim nowym projekcie

Jesteśmy innowacyjnym zespołem z wieloletnim doświadczeniem. Obróbka plastyczna metalu to nasza pasja. Jeśli zastanawiasz się czy możemy Ci pomóc – skontaktuj się z nami. Wycenę usługi otrzymasz za darmo.
Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeśli chciałbyś nawiązać z nami współpracę lub masz pytania dotyczące oferty, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiemy niezwłocznie.

Siedziba firmy

Kolechowice Kolonia 3, 21-110 Ostrów Lubelski

Znajdź nas na mapie

Numer telefonu

+48 605 871 002

Adres e-mail:

mateusz@giecierur.eu

Formularz kontaktowy


© giecierur.eu 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: grafomaniak.pl
chevron-down