Logo gięcierur.eu - białe

Gięcie trzpieniowe rur i profili stalowych

Spis treści:

1. Wyjaśnienie metody gięcia trzpieniowego

Gięcie trzpieniowe rur jest metodą, w której podczas gięcia — do środka obrabianej rury (profilu) — wprowadzany jest tzw. trzpień. Trzpień to stalowy pręt, zbudowany z maksymalnie pięciu ruchomych segmentów o kształcie pierścienia. Średnica pierścieni jest tylko minimalnie mniejsza od średnicy wnętrza rury, co pozwala na dokładne i ścisłe wypełnienie materiału.

Zasada działania trzpienia w gięciu trzpieniowym

Wykorzystanie trzpienia w procesie gięcia rur (lub profili) zapobiega powstawaniu zniekształceń, fałdowaniu, spłaszczaniu i zapadaniu się ich. Możliwe jest uzyskanie większej kontroli nad pożądaną owalnością rur. Pamiętając, że gięty metal ma również — mniejszą lub większą — tendencję do powrotu do swojego oryginalnego kształtu, stosując gięcie trzpieniowe, jesteśmy w stanie zniwelować ten niepożądany efekt.

Porównanie gięcia rury ze zniekształceniami i bez nich

Efektywność gięcia trzpieniowego uzależniona jest m.in. od dobrania właściwego rozmiaru trzpienia. Nie uda się w pełni zapobiec negatywnym skutkom gięcia rury, gdy ten będzie przemieszczał się w jej wnętrzu zbyt luźno. Równie istotne jest jego właściwe wypozycjonowanie — trzpień nie może być wysunięty zbyt daleko do przodu, ale także za bardzo cofnięty w odniesieniu do określonego punktu gięcia.

2. Usługowe gięcie trzpieniowe w giecierur.eu

Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie obróbki plastycznej metalu pozwoliło nam opanować metodę gięcia trzpieniowego rur i profili stalowych, którą z przyjemnością Państwu oferujemy.

W naszym zakładzie wykorzystujemy półautomatyczną, hydrauliczną giętarkę z serwomechanizmem obrotu, umożliwiającym gięcie rur i profili również w promieniu 3D!

Gięcie trzpieniowe stosowane jest przy gięciu rur z małym promieniem i cienką ścianką. Zapewnia wysoką jakość i powtarzalność wyrobu.

Maksymalne średnice rury i profilu w gięciu trzpieniowym
Maksymalne wymiary rury poddanej obróbce:
  • średnica – 63 mm
  • grubość ścianki – 3 mm
Maksymalne wymiary profilu poddanego obróbce:
  • średnica – 50×50 mm
  • grubość ścianki – 2,5 mm

3. Obróbka plastyczna metalu z naszą firmą

Usługa gięcia trzpieniowego jest tylko jedną z niewielu, jakie oferuje klientom nasza firma. Na co dzień wykonujemy też:

Porozmawiajmy o Twoim nowym projekcie

Jesteśmy innowacyjnym zespołem z wieloletnim doświadczeniem. Obróbka plastyczna metalu to nasza pasja. Jeśli zastanawiasz się czy możemy Ci pomóc – skontaktuj się z nami. Wycenę usługi otrzymasz za darmo.
Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeśli chciałbyś nawiązać z nami współpracę lub masz pytania dotyczące oferty, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiemy niezwłocznie.

Siedziba firmy

Kolechowice Kolonia 3, 21-110 Ostrów Lubelski

Znajdź nas na mapie

Numer telefonu

+48 605 871 002

Adres e-mail:

mateusz@giecierur.eu

Formularz kontaktowy


© giecierur.eu 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: grafomaniak.pl
chevron-down